S korkovým obkladem máme osobní zkušenost z chaty, dokonce dvakrát vytopené povodní. I po 25ti letech stále drží, je snadno omyvatelný, teplý na dotek a hlavně krásný. Místnost se díky obkladu mnohem rychleji vytopí, protože se teplo hned neakumuluje do studených zdí. Jelikož naše celá rodina Strnadů je velkým fandou jak korkových podlah, tak obkladů, můžeme ho vřele doporučit.
Korek doporučujeme přilepit na podklad lepidlem Chemopren nebo pomocí sprejového lepidla Conato Gekon - obojí nabízíme skladem. Instalace je velice jednoduchá, po přesném zaříznutí se dlaždice přilepí na suchý hladký podklad, přičemž se lepidlo vždy nanáší oboustranně, tzn. na rubovou stranu korku i na podklad (zeď, sádrokarton, nábytek, různé desky apod.) a gumovou paličkou se dlaždice pořádně přiklepe k podkladu. V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na naše techniky na prodejně. U obkladů za postele se často používá nahoru lišta, aby děti šupinky korkového dubu neloupaly.
Když jsme se byli před lety podívat u portugalského výrobce Wicanders Amorim, nevěřili jsme. Zatímco venku bylo šílené horko, v halách byl příjemný chládek. Jako izolace stropů byl použit samozřejmě korek, ale nikdo z nás nevěřil, že je ho pouze tak tenká vrstva. Jedinou nevýhodou korku je oproti ostatním izolacím samozřejmě vyšší cena. Ale výsledek předčí očekávání.
Není přírodnější a ekologičtější materiál než korek vyráběný z kůry korkového dubu. Obklady i podlahy se většinou vyrábí až z odpadu, který se nevyužije na špunty od vína, ale i tak je to prvotřídní materiál. Desky a dlaždice se lisují za obrovského tlaku a tepla, ale není v nich lepidlo. Korkové nástěnky zakoupené v hobby marketech či e-shopech mají pouze tenoulinkou vrstvu hrubomletého korku a pod ní bývá často papír. Náš korek je hutný a velmi kvalitní.